Yükleniyor...

El Dokuma Halı Bakım

Anasayfa / Haber ve Duyurular / El Dokuma Halı Bakım

El Dokuma Halı Bakım

Anasayfa / Haber ve Duyurular / El Dokuma Halı Bakım

 Bulunduğumuz coğrafya ya özgü dokuma halılarımız, asırlardır bir çok ülkede rağbet görmüş ve günümüzde de aynı hayranlıklar kullanılmaya devam etmektedir. Ancak el dokuma halıların periyodik bakımları yapılmalıdır, bu sayede halılarınızın kullanım ömrü uzayarak belkide nesilden nesile aktarımı söz konusu olacaktır. 

SAÇAK TAMİRİ

El dokuma halılarınız kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde mevcut saçakları deforme veya çözülme sonucu kullanılmaz bir duruma gelerek halınızın tüm estetik görünümü kaybetmesine sebep olabilir. Bu sebepten ötürü saçakların deformasyonu gözlenildiği anda yeniden saçak yapımı ön görülmektedir. Aksi durumda saçakların halının ilmiklerine kadar açılması durumunda bu açılma halınıza da sıçrayarak çözülme işlemini başlatabilmektedir. Halılarınıza saçak yapım işlemi 10 ile 15 gün içerisinde yapılmaktadır, halınız dokuma tezgahına alınarak eski saçakları tek tek çıkartılır ve yerine dokuma sistemi ile yeniden saçak dokunarak, istediğiniz örgü şekli ile motiflendirilmektedir. 

GERDİRME VE BUHAR 

El dokuma halılarınızın temizliği adına yapılan yıkamalar neticesinde halılarınızda eksen kayması meydana gelir, bu eksen kaymalarını halılarınız yerde serili iken kenarlarına bakarak görmeniz mümkündür. El dokuma halılar tezgahta dokunmalarından ötürü düz hatlara sahip değillerdir, dokuma işlemi sonrası gerdirme işlemine alınarak buhar ve ilaç uygulanarak keskin ve düz hatlara sahip olur. Bu sebepten el dokuma halılarınızı kullanıma bağlı olarak 6 ay ila 1 yıl içerisinde gerdirme ve buhar bakımına alarak düz hatlarının devamlılığı sağlanmalıdır. 


Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0850 840 44 41

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.