Yükleniyor...

Halı Yıkama

Anasayfa / Hizmetler / Halı Yıkama / Halı Yıkama

Halı Yıkama

Anasayfa / Hizmetler / Halı Yıkama / Halı Yıkama

Halı yıkama

Halı Yıkama Dekorasyonun en önemli parçalarından bir tanesi olan halılarımız mikrop birikimine en fazla maruz kalan eşyalarımız arasında yer alırlar. Halıların sık havları, tozlar ve gün içinde vücudumuzdan dökülen partiküller için oldukça uygun bir gizlenme ortamıdır. Evde tam bir hijyen için halıların dönem dönem temizlenmeleri gerekmektedir. Bunu kol gücü ile sağlamanız, ne yazık ki bilinenin aksine mümkün değildir. Halıları tozlu iken ıslatmak, tozların su ile birleşerek halıya yapışmasına neden olur. Bu şekilde tozların halıdan uzaklaşmak neredeyse imkansız hale gelir. Halıların tam anlamıyla temizliği için, profesyonel halı yıkama hizmetine ihtiyacınız bulunmaktadır.

Halı Yıkama Sistemleri

Firmamız tarafından müşterilerine sunulan halı yıkama hizmeti, bu işin oluşturulmuş özel sistemler ile gerçekleştirilmektedir. Her halının tüy ve iplik yapısına uygun sistem kullanılır ve halılar zarar görmeden hijyenik hale getirilir. Halılar öncelikle vakum sistemi ile tozlarından arındırıldıklarından, şampuanlama ve yıkama işlemi, hedefine tam anlamıyla ulaştırılır. Halılarınız yapılarına uygun şekilde, onları yıpratmayacak sıkma sistemlerinde sıkıldıktan sonra oldukça geniş bir alanda kurutmaya alınır. Sıkma işlemi sayesinde halılarınızda dalga dalga su lekeleri kalması engellenmektedir. Bunun yanında iyi bir durulama işlemi yapıldığından halı şampuanlarının halılarınız üzerinde kalıntı bırakması söz konusu olmaz. Makineleşme sürecinin halı yıkama sektörüne katkısı oldukça büyük olmuştur.

Halı Yıkama Hizmetinin Ayrıntıları 

Halı yıkama hizmeti sayesinde halılarınız evlerinizden alınır ve evlerinize teslim edilir. Teslim süresi, kaç adet halının yıkandığına bağlı olarak değişmektedir. Bunun yanında özel halılarınıza uygulanacak muameleler de halı yıkama süresini uzatabilmektedir. Kimi halılar, ince dokuları ve hassas iplikleri nedeniyle daha hassas bir yıkmaya tabi tutulmaktadırlar. El dokuma halı yıkama işlemi buna örnek verilebilir. Halılarınız yıkandıktan sonra, parfümlenerek evlerinize bırakılmaktadırlar. Parfümleme işlemi, keskin kokusu olmayan, alkol oranı düşün parfümler ile gerçekleştirilir. Bu uygulamanın açık renk halılarınız üzerinde lekeler bırakmasına izin verilmez. Halılarınız üzerindeki zorlu lekelerin yok edilmesi kullanılan özel leke çıkarıcılar ile sağlanır. Leke bulunan bölgedeki rengin uygulanan leke çıkarıcıdan dolayı açılması söz konusu olmaz. Çıkarılamayan lekeler müşterilere bildirilir ve tüm işlemler bilginiz dahilinde uygulanır.

Halı Yıkama

Halılar evlerimizin en güzide eşyalarından biridir. Tüm gün üzerinde durduğumuz ve kullandığımız halılar belli bir süre sonra kirlenirler. Doğal olanı belirli aralıklar ile halı temizliği yapmaktır. Halı yıkamayı evde kendi imkanlarımız ile yapabilmemiz çoğu zaman mümkün olmayabilmektedir. Halılarınızı temizleme konusunda sizlere en iyi hizmeti vermek halı yıkama firmalarının çalışma amaçlarındandır. Halınızın dibinde biriken toz ve kirler eğer temizlenmez ise mayt gibi bir çok zararlı bakteri oluşturarak sağlığa zararlı bir hal alırlar. Düzenli olarak temizlenen halılarda maytlar be bakteriler yaşayamazlar. Aksi halde ev içerisince oluşacak ciddi rahatsızlıklar halılarınızdan kaynaklanacaktır. Halı yıkama firmaları hem halılarınızı kendi özellikleri ve niteliklerine göre yıkarlar hem de yeterli temizlikte ve hijyenik olmasını sağlarlar.

Halı Nasıl Yıkanır?

Halılarınız halı yıkama firmalarında son sistem teknolojilere sahip makinalar ile yıkanmaktadır. Halılarınız temizleme merkezlerine ulaştığı andan itibaren temizlik işlemlerine başlanır. Önce halılarınızın tozu alınır. Bu işlem yıkama sırasındaki temizliğin %100 olmasını sağlamaktadır. Tozu alınan halılarınız halı yıkama firmalarında bulunan halı temizleme makinaları ile yıkanmaya başlarlar. Kendine uygun şampuanlar ile yıkanan halılar durulanarak kurutulur. Ve son olarak paketlenerek temizleme işlemi bitirilir. Halı yıkama fiyatları da tüm bu işlemlere rağmen çok uygundur. Halı temizleme konusunda sizlere en profesyonel hizmeti veren halı yıkama firmaları halılarınızı yıkamadan önce tek bir telefonunuz ile kapınızdan gelerek teslim alırlar. Tüm yıkama işlemleri bittikten sonra da aynen aldıkları gibi kapınıza kadar teslim ederler.

Halı Temizleme Ürünleri

Evlerimizde ya da bazı durumlarda iş yerlerimizde bile kullandığımız en önemli eşyalardan biri halılardır. Halılar aslında ne kadar temiz gibi görünseler de çok fazla kirlenen eşyalar arasındadır. Hatta ayaklarımızla yatağa girdiğimizde halılardaki kirler oraya da nakledilirler. Bundan dolayı halılar en az yılda 2 kere temizlenmelidir. Halı nasıl yıkanır bahsetmiştik. Halılar hangi ürünler ile temizlenir onlardan da bahsedelim. Halılar bir çok şekilde ve bir sürü ürünler ile temizlenebilirler. . Evlerde halı temizliği yapılacaksa eğer genellikle halı temizleme fırçası kullanılır. Bu fırçalar genellikle sert kıllara sahip ufak boyutlarda ele sığan ürünlerdir. Bu fırçalar ile halılar ıslatıldıktan sonra fırçalanarak temizlenirler. Özellikle evde yapılan halı temizliği sırasında son zamanlarda ev tipi halı yıkama makinesi kullanılmaktadır. Bu makinalar hem şampuanlı yıkama yaparken hem de durulama yapıp halıda kalan suyu içerisine çekmektedirler. Halı yıkama firmalarında kullanılan halı temizleme ürünleri evde kullanılan ürünlerden çok daha farklıdır. Daha profesyonel çalışan makinalar ve evdekilerden çok daha farklı halı temizleme şampuanları kullanılmaktadır. Halılar özel makinalar ile yıkanır, tozları alınır ve kurutulurlar.

Halı Yıkamada Metrekare Hesabı

Halıların hemen hemen hepsinde kendi özelliklerini belirten ve kaç metrekare olduğunu yazan bir etiket  bulunur. Lakin halının çok yıprandığı ya da uzun yıllar kullandıktan sonra yazının okunamadığı durumlar da olabilmektedir. Ya da etiketi hiç olmayan halı da halı yıkama firmalarına gelebilir.ya da sık sık halı yıkama makinası ile yıkanan halıların etiketleri de olmayabilir. İşte bu gibi durumlarda halı metrekaresi hesaplanır. Ufak bir matematik işlemi ile evdeki halınızın kaç m2 olduğunu kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. Bu işlem için öncelikle bir metre yardımı ile halınızın enini ve boyunu ölçmeniz gerekmektedir. Çıkan en ile boy metresini birbiri işle çarparak halınızın kaç metrekare olduğunu bulabilirsiniz. Halı yıkama firmaları da bu işlemi yaparak halıların kaç metrekare olduğunu hesaplamaktadırlar. Hesaptan sonra halılarınızın halı yıkama ücretini hesaplayarak firmaya ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0850 840 44 41

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.