Yükleniyor...

İpek Halı Yıkama

Anasayfa / Hizmetler / Halı Yıkama / İpek Halı Yıkama

İpek Halı Yıkama

Anasayfa / Hizmetler / Halı Yıkama / İpek Halı Yıkama

İPEK HALI YIKAMA

İpek halıların boyalarıyla, dokumaları ile, renkleri ile, görünüşleri ile ayrıcalıklı halılardır. Bu halılar çok büyük meblağlar ödenerek elde edilen halılardır. Sahip olunması çok güç ancak kaybedilmesi çok kolaydır. Bilinçsizce temizlenmek istenen ipek halılarda büyük sorunlar meydana gelebilmektedir. Genelde ipek halıları parlak olurlar bu parlaklığı yalnış yıkama teknikleriyle kaybedebilirsiniz. Bu halılar canlı renklerden oluşurlar, yine yanlış halı yıkama teknikleriyle halılarınızın rengini kaybetmeniz mümkündür.

Peki bu halıların temizliği için ne yapılmalıdır?

İpek halı yıkama mümkünmüdür, yada bu halılar evde temizlenebilir mi?

Öncelikle şunu söylemek gerekirse ipek halılarına evde yapabileceğiniz tek bakım yolu halınızı süpürmek tir. Bunun haricinde evinizde ipek halıların temizliği için hiç bir şey yapamazsınız. Bu halıları gerçekten temiz görmek istiyorsanız gözünüz kapalı güvenebileceğiniz bir halı yıkama firmasına teslim etmelisiniz. Kutup halı yıkama firmamız 1994 yılından beri halı yıkama alanında hizmet vermektedir. İpek, el dokuma ve ithal halılar ihtisas alanı olan firmamız kapalı çarşı esnaflarının dokuma ve antik halılarının yıkama, eskitme ve onarım işlemlerini de yapmaktadır. Makine parkurumuz, bitkisel yıkama şampuanlarımız ve kalifiye kadromuzla hizmete her daim hazır bulunmaktayız.

İPEK HALI NASIL YIKANIR

           İpek halılar kök boya ile imal edilmesinden dolayı, bilinçsiz bir yıkama şeklinde telafisi olmayan hasarlar alabilmektedir. Kutup Halı Yıkama İpek halılarda öncelik doğru deterjan ve ilaçların kullanılması ve yıkama işleminin özünde olduğu gibi itina ile yapılması gerektiğinin bilincindedir pek  halılarda yıkama öncesi kök boyların akmasını önleyecek ithal ilaçlar kullanılmalı, akabinde yıkama işlemine alınarak süresi aşılmadan yıkanması gerekmektedir. Kutup Halı Yıkama olarak firmamızda İpek halılarınız dokuma ve kök boya analizinden sonra yıkama işlemine alınarak gerek doğallığı gerek ise ilk günkü orijinalliği korunmaktadır. İpek halılarınız tezgah üzeri dokuma olmasından ötürü ekseni düz değildir. Dokuma işlemi sonrası yapılan gerdirme işlemi ile düz hat durumunu almaktadır. Birkaç yıkama akabinde bu işlemin tekrarlanarak halılarınızın düz hatta gerilmesi sağlanmalıdır.

İPEK HALILARDA LEKE ÇIKARTMA

           İpek  halılarda leke çıkartma işlemi tahmininden zor ve meşakkatlidir.   Gerek dokuma gerek ise ipekiplik içerisine işlemiş olan lekenin çıkartılması adına üreticilerinin ön gördüğü leke çıkartıcı ilaçlar sayesinde %80 lin bir oranda leke çıkartma garantisi verilmektedir. Ancak halınız üzerinde bireysel yapılan leke çıkartma işlemi veya kulaktan duyma ilaçların kullanılması halınızda telafisi olmayan hasarlara yol açabilir ve lekenin çıkarılmasını güçleştirebilmektedir. Bu sebepten ötürü İpek Halılarınız da oluşabilecek lekeler doğrultusunda işlem yapmadan firmamız ile irtibata geçiniz. 


Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0850 840 44 41

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.